HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Aliağa Habaş Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Aliağa’da bulunan bir meslek lisesidir. Teknik bölümleri, Anadolu Teknik bölümleri vardır.

Adresi şu şekildedir: Atatürk Mahallesi, Aygaz Cd. No:42, 35800 Aliağa/İzmir

Telefon numarası: 0 (232) 616 17 44

Aliağa Toki Konutlarına yakındır. Aliağa İlçe Stadyumu karşısındadır. Aliağa Kamyon Garajına yakındır.

Aliağa Kapalı Pazaryerinden sonra aynı caddeden devam edildiği takdirde Kamyon Garajı kavşağından da dönüş yapmadan doğrudan yola devam edildiği zaman bir iki dakikalık yolu vardır.

İzban ile gelenler dolmuşa binip Kamyon Garajı kavşağında inip 4 dk yürüme mesafesinde erişebilirler.

İzban ile gelenler için yürüyerek caddeyi takip etmek yeterlidir. Ana caddeyi düz takip etmek gerekir. Normal tempoyla yüründüğünde 20 dk kadar sürmektedir.

Otomobille gelenler Aliağa’ya ilk ışıklardan sol tarafa saparak giriş yaptıktan sonra o caddeyi aynen takip ettiklerinde okulun önüne varacaklardır. Arabayla gelenler dümdüz ilerlerken iki kez trafik ışık kontrollü kavşaktan dümdüz karşıya devam etmelidir. Birinci ışık Kapalı Pazaryeri (önünde bankamatikler atm para çekme makineleri var) ile sarı renkli Aliağa Toki binalarının arasında kalan dörtyol kavşağındadır. İkinci ışık da sarı Toki binalarının bittiği yerdedir. Orayı da düz geçmek caddeyi takip etmek gerekmektedir. Ayrıca bu yol HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine giderken diğer yandan da Aliağa İlçe Stadyumuna da gitmektedir.

Otopark sorunu olabilmektedir. Arabanızı okulun karşı caddesinde Aliağa İlçe Stadyumu civarına rahatlıkla park edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.