Aliağa Semt Pazarı

ALİAĞA  PAZAR YERİNE NASIL GİDİLİR?

ALİAĞA PAZAR YERİNE GİTMEK İÇİN:

İzmir yönünden Çanakkale yönüne giderken Aliağa’ya giriş yaptığınızda ilk ışıklardan (trafik lambaları) sola dönün. Gri-Sarı tonlarda 10 katlı TOKİ binalarını göreceksiniz ve daha da ilerde Aliağa’nın meşhur Petkim ve Tüpraş tesislerini fark edeceksiniz. TOKİ binalarının karısı Aliağa Kapalı pazar yeridir. Oldukça büyük bir otopark alanına sahiptir. Haftanın bir günü CUMARTESİ günleri vatandaşa hizmet vermektedir.

Çanakkale yönünden geliyorsanız eğer Aliağa kapalı pazar yerine ulaşmak için Aliağa’nın çıkışına doğru son ışıklardan (Aliağa Otobüs Garajını geçip 500 metre kadar sonraki trafik ışıkları) sağa sapın. TOKİ binalarının hemen karşısında pazar yerini göreceksiniz.

Aliağa’nın içinden ulaşmaya çalışıyorsanız eğer, İstiklal Caddesi boyunca güney yönünde ilerleyin. ENKA Spor Tesislerini bulun. Aliağa kapalı pazar yeri hemen yanında.

Kapalı pazar yeri iki katlıdır. Dış tarafından bilinen bankaların ATM (bankamatik) cihazları bulunur. Yoldan geçerken zahmetsizce nakit para çekip yolunuza devam edebilirsiniz. Ayrıca pazar yerinin dış çeperindeki ofislerde yük taşımacılığı yapan şirketlerden bazıları faaliyet göstermektedir.

Aliağa kapalı pazar yerinin üst katında meyve, sebze, kuruyemiş, peynir, zeytin, köylü pazarı, balık, tavuk, oyuncakçı, zabıta odası, döner ve köfte yapan lokantaların yanı sıra tuvalet de bulunmaktadır. Tuvalet ücretlidir.

Aliağa pazarının alt katında ise elektronik, giyim eşyası, ayakkabı, takı, tuhafiye, bebek giysileri, hırdavat, plastik ürünler, mutfak malzemeleri, evcil hayvan malzemeleri ve benzerleri bulunur. Kıyafet satışı yapan pazarcı esnafı alışveriş öncesi vatandaşa deneme kabini imkanı da sunmaktadır.

ADRES: Atatürk Mahallesi, Beyazıt Cd. No:6, 35800 Aliağa/İzmir

 

Aliağa kapalı pazar yeri semt pazarı
Fotoğraf Aliağa Belediyesi Web sayfasından alınmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.